Na základě příslušného softvérového vybavení a dlouholeté praxe, disponuje naše konstrukční kancelář předpoklady vyvíjet, simulovat a optimalizovat nejrůznější tvářecí procesy.

Vyvíjíme, konstruujeme a realizujeme nástroje tam, kde nestačí pouze znalosti a praxe zkušeného konstruktéra. Simulace tváření s virtuálním modelem nástroje odhalí jeho konstrukční nedostatky a umožní jejich včasné odstranění. Oproti klasickému postupu vede simulace procesu ve většině případů ke kratší realizaci a tím i zlevnění tvářecího nářadí.

Simulace je často důležitá i proto, aby mohl být díl podroben dalším analýzám, jako jsou pevnostní a únavové výpočty. Po plastické deformaci, ke které dojde během výroby, zůstává v dílu vnitřní pnutí a rozložení tloušťky stěny neodpovídá hodnotám polotovaru před tvářením. Proto je výpočet dílu, zvláště pro bezpečnostní, ale i funkční výpočty často nutností.

Některé tvářecí aplikace a jejich nástroje není možné integrovat do standardních lisů a často je vyžadováno speciální konstrukční řešení též vlastního lisu. I zde jsme schopni na základě našich zkušeností nabídnout vhodné řešení.